Skautský kroj & JunShop

Skautský kroj si nováčci zpravidla pořizují před prvním táborem. Nosíme ho jen několikrát do roka na zvláště důležitých akcích (a hojně na táboře), na většinu výletů však postačí skautský šátek. Skautské vybavení se dá koupit v Junshopu, obchodu nedaleko Pražského výstaviště (kousek od Strossmayerova náměstí).

Co se týče světlušek a vlčat (včetně benjamínků), nosí žluté šátkyturbánek (ten mají všichni, nejen nejmladší).

Protože jsme skauti "suchozemští", nosíme pískové skautské košile (nikoli modré!). Do "základní výbavy" dále patří píšťalka se žlutou šňůrkou a nášivky: znak světového skutského společenství WOSM, "domovenka" Praha, Čakovice nebo Letňany, nášivka České republika/Czech republic a číslo oddílu. Co je co vám poradí v obchodě, co kam patří najdete například zde (ostatních věcí jako lipových listů si nevšímejte ;)).

Holky kromě nášivky WOSM mají i nášivku společenství WAGGGS (mají obě), našívají se na rukáv vedle sebe.

Číslo klučičího oddílu (Ptakopysci, Bobři, Mravenci, Panteři) je 12, holčičího 44 (Modrá a zelená háďata, Kachničky).

Ke kroji nosíme jednobarevné kalhoty (hnědé, zelené, černé, béžové atp.) či kraťasy a pevné boty (v létě sandály). Nehodí se maskáčové kalhoty, nebo kalhoty s potiskem (měli by být jednobarevné).

Pokud budete nakupovat v JUNu, můžete při placení říci číslo členské karty našeho střediska a dostat min 5% slevu na váš nákup. Číslo karty je 293.

Při nákupu po internetu by mělo být možné zadat celé číslo střediskové JUN karty jako "číslo slevového kupónu" a dostat slevu také (nicméně je to zatím neprozkoumaná cesta). Celé číslo střediskové JUN karty je: 58674670293.

Ostatní nášivky či odznaky dítěti nekupujte, dostane je po splnění příslušných zkoušek či složení skautského či vlčáckého slibu.